Počet položek: 0 0,- CZK

Možná, že nevíte...

Stavební pouzdra pro posuvné dveře do zdi. Něco málo historie a současnosti...

Stavební pouzdra pro posuvné do zdi jsou na trhu již déle než 25 let. Posuvné dveře do zdi jsou velmi působivým prvkem interéru, nezanedbatelný je ovšem i jejich funkční přínos. Skryté dveře ve zdi nepřekáží.

Samotná myšlenka posuvných dveří do zdi je vemi stará a první dochované informace o instalaci takových dveří pochází ze starověku. Velmi populární se princip posuvných dveří do zdi stává v evropských zemích v 19. století a zájem neuvadá ani ve století dvacátém, ale vzhledem k náročnosti provedení se posuvné dveře do zdi stávaly ozdobou převážně luxusních interiérů.

Idea průmyslové výroby systémů pro posuvné dveře do zdi se zrodila v Itálii v 80. letech dvacátého století. Systém, kde je posuv umístěn do samonosné kovové skříně pouzdra, zásadně snížil náročnost montážních prací a tím i finanční náklady. Standardizací rozměrů a seriovou výrobou systémů pouzder pro posuvné dveře do zdi bylo možné zpřístupnit tento archiotektonický prvek široké veřejnosti.

Společnost Ermetika z italské Barletty byla jedním z pionýrů seriové výroby pouzder pro posuvné dveře a postavení předního italského a světového výrobce si udržela do dnešních dnů. Dnes společnost Ermetika patří mezi tři největší světové producenty stavebních pouzder pro posuvné dveře do zdi. Ermetika stojí na špičce vývoje dveřních systémů již déle než 25 let a přišla jako první s mnoha novými designovými koncepty, z nichž můžeme uvést např. systém pro posuvné obloukové dveře Ermetika Arkimede.

Současnost pak patří v nabídce systémů Ermetika hlavně kolekci bezobložkových systémů Absolute. Jjednoduché čisté linie kolekce Ermetika Absolute esteticky i funkčně povýší každý moderní iteriér. Ermetika Absolute obsahuje jak řadu stavebních pouzder pro posuvné dveře do zdi bez obložek, tak řadu skrytých zárubní pro otáčivé bezobložkové dveře Absolute Swing (v Itálii se pro tyto systémy používá označení filomuro). Novinkou v kolekci bezobložkových systémů Ermetika Absolute je systém Absolute Smart pro technické uzávěry a řada pouzder pro posuvné dveře Absolute Energy s možností vedení elekrických rozvodů uvnitř skříně pouzdra.

Originální systémy Ermetika jsou nyní dostupné i v České a Slovenské republice.

A na závěr malý důkaz o prospěšnosti systémů pro posuvné dveře do zdi Ermetika, k 25. výročí prvního vyrobeného pouzdra: